Open je de poort van het parkeerterrein nu door even kort naar een nummer te bellen? Dan verandert dat binnenkort. Per 26 mei 2026 stopt deze manier van openen. We doen ons best om vóór die datum een nieuwe oplossing klaar te hebben. Voor bewoners die de poort met een handzender openen, verandert er niets.
Wat is er aan de hand?
De techniek waarmee je de poort nu opent door even te bellen, wordt door telecomproviders niet meer ondersteund. Daarnaast bouwen Nederlandse providers het 2G-netwerk af. Op dat netwerk werkt het huidige systeem bij de poort. Vanaf 26 mei 2026 is openen via een telefoontje dus niet meer mogelijk.
Wat gaan we doen?
We streven ernaar het systeem bij de poort vóór 26 mei 2026 te laten vervangen. Folkers, onze contracthouder voor onderhoud, voert dit voor ons uit. Als dat op tijd lukt, blijft de poort gewoon werken en kan iedereen er na 26 mei nog steeds door.
Na de vervanging is er een nieuwe app beschikbaar: MobiPass. Daarmee open je de poort straks met één druk op de knop op je telefoon. De app is gratis, werkt op Android en iOS. Wel heeft de app een internetverbinding nodig (wifi of mobiele data) om te werken.
Voordat de nieuwe situatie ingaat, plaatsen we op deze website een apart, uitgebreid artikel over hoe je de app installeert en activeert.
Waarom horen jullie dit pas nu?
We zijn half april 2026 pas door onze contracthouder Folkers geïnformeerd over deze verandering, terwijl zij zelf al sinds begin januari op de hoogte waren. Folkers heeft erkend dat dit traject eerder opgepakt had kunnen worden, en werkt naar eigen zeggen aan meer proactieve communicatie richting VvE-besturen. We hadden jullie graag eerder bijgepraat, maar wij hadden ook vele vragen als bestuur — vandaar dat we dit bericht nu plaatsen en de komende weken meer artikelen volgen.
Wat betekent dit voor jou?
Dat hangt af van hoe je de poort nu opent:
- Open je de poort met een handzender? Dan verandert er voor jou niets. Je handzender blijft gewoon werken zoals je gewend bent.
- Open je de poort door even te bellen? Dan ga je straks de MobiPass-app gebruiken. Hierover volgt ruim op tijd een apart artikel op deze website.
- Heb je geen smartphone of ben je minder digitaal vaardig? Geen zorgen. De handzender blijft de standaardmanier van openen en die werkt onveranderd door.
Geen extra handzenders
Volgens ons Huishoudelijk Reglement heeft elk appartement en elke parkeerplaats recht op één handzender. Daar verandert niets aan. Er komen dus geen extra handzenders beschikbaar voor wie nu via een telefoontje opent. Voor die groep wordt de nieuwe app de manier om de poort te openen.
Hoef ik nu iets te doen?
Nee, voorlopig niet. Je hoeft geen app te installeren of gegevens door te geven. Zodra de nieuwe situatie ingaat, plaatsen we hierover een apart artikel met duidelijke uitleg.
Mandaat en uitvoering door het Dagelijks Bestuur
De keuze en de kosten voor deze vervanging vallen binnen het mandaat van het Dagelijks Bestuur. De gesprekken met de leverancier en het plannen en organiseren van dit traject horen bij de vele vrijwillige taken van het bestuur. We leggen hierover verantwoording af tijdens de ALV in 2027.
Wat komt er nog?
We werken nog aan de planning, en sommige details worden door de leverancier nog beantwoord. Houd onze website in de gaten — de komende tijd plaatsen we meer artikelen over dit onderwerp, onder andere over:
- de exacte datum van de vervanging;
- of er kortdurende onderbreking is van de toegang tot het parkeerterrein;
- hoe je de MobiPass-app stap voor stap installeert en activeert.
Heb je nu al vragen? Stuur dan een mail naar het Dagelijks Bestuur.
Op tijd geïnformeerd worden én blijven? Deze artikelen binnen 24 uur in je mailbox ontvangen? Geef in de kolom links van dit artikel in het formulier je mailadres door en wij zorgen voor de rest.
Voor alle up to date afspraken en gebeurtenissen en planningen, zie ook de agenda van de VvE de Bergen V:https://www.debergen5.nl/agenda-de-bergen-v/ (disclaimer: we doen ons best om deze agenda zoveel mogelijk actueel te laten zijn)

