Geluidsoverlast: renovatie houten vloer appartement 46F

Geluidsoverlast door vloer renovatie appartement 46F van 28 juli – 1 augustus 2025.

Wat is er aan de hand?

Na 25 jaar trouwe dienst is de houten vloer in appartement 46F (einde van de galerij) dringend aan onderhoud toe. De eigenaar heeft besloten de gehele vloer professioneel te laten renoveren door middel van schuren en opnieuw lakken. Deze werkzaamheden zijn noodzakelijk om de vloer weer in optimale staat te brengen en verdere slijtage te voorkomen.

Wat gaat er gebeuren?

De renovatie wordt uitgevoerd volgens een strak schema:

Vrijdag 25 juli 2025: Het appartement wordt volledig leeggehaald door professionele verhuizers. Deze werkzaamheden zullen beperkte overlast veroorzaken aangezien de verhuiswagens op de straat blijven staan en de meubelen via het balkon naar beneden zullen worden vervoerd.

Maandag 28 juli tot vrijdag 1 augustus 2025: De parketteur voert de eigenlijke renovatiewerkzaamheden uit. Dit houdt in dat de houten vloer meerdere keren geschuurd zal worden met professionele schuurmachines. Daarna zullen nieuwe laklagen aangebracht worden. Na drogen zal dit nog meerdere keren herhaald worden.

Maandag 4 augustus 2025: De verhuizers brengen alle meubelen terug in het appartement. Ook deze dag zal beperkte overlast geven.

Wanneer gaat dit gebeuren?

De werkzaamheden die geluidsoverlast kunnen geven vinden plaats van maandag 28 juli tot en met vrijdag 1 augustus 2025. Er is een kleine kans dat de werkzaamheden doorlopen tot zaterdag 2 augustus, afhankelijk van de droogtijd van de lak en weersomstandigheden.

Alle werkzaamheden worden uitsluitend overdag uitgevoerd. ’s Avonds en ’s nachts zal er geen overlast zijn.

Heb ik hier overlast van?

Ja, helaas wel. Alle bewoners van De Bergen V kunnen gedurende deze week meerdere malen geluidsoverlast ervaren van de schuurmachines. Het schuren van houten vloeren brengt nu eenmaal het nodige geluid met zich mee.

Bewoners die het meest overlast zullen ondervinden:

  • Bewoners op alle etages, maar vooral degenen die aan het einde van de galerij wonen
  • Het geluid van schuurmachines kan door het hele gebouw hoorbaar zijn

Mogelijke overlast:

  • Voortdurend geluid van schuurmachines gedurende werkdagen
  • Trillingen die door de constructie van het gebouw kunnen worden doorgegeven
  • Beperkte overlast van verhuiswagens op 25 juli en 4 augustus

We begrijpen dat deze overlast vervelend is en vragen om begrip voor deze noodzakelijke onderhoudswerkzaamheden. De eigenaar/bewoner van appartement 46F houdt zich aan de regels zoals vastgelegd in ons Huishoudelijk Reglement voor verbouwingen en overlast.

Naleving Huishoudelijk Reglement

Deze werkzaamheden voldoen aan de voorschriften uit ons Huishoudelijk Reglement:

Vooraankondiging: Conform artikel 23 lid 1 worden de werkzaamheden “minimaal 7 dagen voor aanvang” gemeld en aangekondigd.

Tijdsperiode: De werkzaamheden vinden vooralsnog plaats binnen de toegestane tijden zoals beschreven in artikel 22 lid 3: “tussen acht uur ‘s-morgens (08.00 uur) en tien uur ‘s-avonds (22.00 uur) van maandag t/m zondag.”

Definitie verbouwing: Het schuren en lakken van de houten vloer valt onder de definitie van “verbouwing” uit artikel 2 lid 22: “alle soorten werkzaamheden die overlast kunnen / zullen veroorzaken aan andere gebruikers en die een overlast veroorzaken die langer duurt dan 30 minuten per dag.”

Bij vragen over deze werkzaamheden kunt u contact opnemen met het Dagelijks Bestuur via info@deBergen5.nl.


Op tijd geïnformeerd worden én blijven? Deze artikelen binnen 24 uur in je mailbox ontvangen? Geef in de kolom links van dit artikel in het formulier je mailadres door en wij zorgen voor de rest. 🙂

Voor alle up to date afspraken en gebeurtenissen en planningen, zie ook de agenda van de VvE de Bergen V. (disclaimer: we doen ons best om deze agenda zoveel mogelijk actueel te laten zijn)